Kooli õppekava üldosa
Ainevaldkondade pealistekstid
Põhi- ja suunakursuste ainekavad
Valikkursuste ainekavad
Moodulite tutvustused
Õpilase hindamise tingimused ja kord
Õpilasuurimuse ja praktilise töö juhend
Koolieksami eristuskiri
Küpsuseksami eristuskiri
Lühitutvustus:
Õppetöö toimub Gümnaasiumi riikliku õppekava (GRÕK) alusel. Vastavalt kooli õppekavale on õpilase minimaalne õppekoormus gümnaasiumi jooksul 96 kursust (1 kursus koosneb 21 tunnist (1 tund = 75min)). Neist 69 on õppeainete kohustuslikud kursused, mis on ühesugused ja kohustuslikud kõigile Eesti gümnaasiumiõpilastele. Kooli poolt ettenähtud kohustuslikud lisakursused on kirjandusele, B2-keeleoskustasemel võõrkeelele, B1-keeleoskustasemel võõrkeelele ja matemaatikale juurde antud kursused, uurimistöö alused, riigikaitse, informaatika, Võru kursus ning uurimis- ja praktilise töö kirjutamine.
Hea teada!
- Iga kursuse (sh valikkursuse) lõpus saab õpilane kursusehinde, ühe õppeaine kõigi kursusehinnete põhjal pannakse õppeaines koondhinne ehk kooliastmehinne, mis läheb lõputunnistusele;
- Hindamine toimub viie palli süsteemis: 5 – “väga hea”, 4 – “hea”, 3 – “rahuldav”, 2 – “kasin”, 1 – “mitterahuldav”;
- Valikkursuste hindamisel kasutatakse üldiselt hinnanguid: “arvestatud” või “mittearvestatud”;
- Gümnaasiumi lõputunnistuse saab õpilane, kelle kooliastmehinded on vähemalt rahuldavad (valikkursuste puhul arvestatud (või rahuldavad)) ning kes on sooritanud kolm riigieksamit (eesti keel, matemaatika, võõrkeel), sooritanud vähemalt rahuldavale tulemusele koolieksami ja koostanud õpilasuurimuse või praktilise töö;
- Gümnaasiumis arvestatakse kooli õppekavavälist õppimist ja tegevust, nt õppimine muusikakoolis, osalemine teaduskoolis, spordiga põhjalik tegelemine jms.
- Põhikoolis õpitakse vähemalt kahte võõrkeelt. A-võõrkeele (tavaliselt inglise keele) õppimist alustatakse varem ja B-võõrkeele (tavaliselt saksa või vene keele) õppimine lisandub hiljem. Ka gümnaasiumis tuleb õppida vähemalt kahte võõrkeelt. Kolme aastaga tuleb mõlemas kohustuslikus võõrkeeles jõuda nii kirjalikult kui suuliselt kindlale keeleoskuse tasemele. Gümnaasiumilõpetaja keeleoskuse tasemeid nimetatakse B1 või B2 ja need on ühtsed kogu Euroopas.