Eile (28.04.2016) oli Hugo Treffneri gümnaasiumi koolimaja seintele peidetud 23 paberilipikut, mida kaunistas kogu maailmas tuntud luule­­taja ja näitekirjaniku William Shakespeare'i portree ning mõni mõtlemapanev tsitaat tema sulest.

See oli üks viis, kuidas treffneristid tähistasid suurkuju neljasajandat surma-aastapäeva. Rühm õpilasi, nende seas ka külalised Võru Gümnaasiumist, pidi 25 minuti jooksul leidma üles võimalikult palju koolimajja peidetud tsitaate ning mobiiltelefoni kasutades otsima internetist, millistest näidenditest tsitaat pärineb ning kes seda ütles.

Orienteerumine
Kui treffneristid panid stardipaugu järel ummisjalu jooksu, siis Võru Gümnaasiumist külla tulnud 11. klassi õpilased Stefani Vissel ja Keithi Lepla pidid lisaks tsitaatide otsimisele tegelema võõras majas orienteerumisega. Neiud tõdesid, et nad ei tea kirjamehest nii palju, kui sooviksid. Stefani Vissel lisas, et kuna Shakespeare'i looming pakub talle huvi, siis on ta seda omal käel ka veidi uurinud. Nii olid ka mõned tsitaadid talle tuttavad. Kirjamehe surma-aastapäeva puhul gümnasistidele esinenud Tartu Ülikooli inglise filoloogia lektor Pilvi Rajamäe seadis oma loengus aga kahtluse alla, kas maailmakuulsad näidendid ja neist tuntud tsitaadid on ikka Shakespeare'i enda kirjutatud. Koolimaja teise korruse koridoridest võis leida Vanemuise teatri mängukavas olnud Shakespeare'i näidendite plakateid. Neist vanim, 1946. aasta juulikuus esietendunud "Romeo ja Julia" plakat, ilutses direktorikabineti uksel.

Koolidevaheline sõprus
Lisaks Shakespeare'i-teemalistele loengutele täitsid gümnasistid eilse päeva suurkuju kirja pandud monoloogide ja sonettide ettekandmisega ning temaatilise mälumänguga. Trefneri kooli inglise ja ladina keele õpetaja Marcus Hildebrandt rääkis, et eilne üritus avas ühtlasi koostöö Võru Gümnaasiumiga. Ta märkis, et üha väheneva gümnaasiumite hulga juures tekib suurematest linnadest eemal olevatel koolidel probleem, kellega korraldada ühiseid võistlusi, kui oled oma piirkonnas ainus gümnaasium. Seetõttu plaanivad treffneristid Võru õpilasi edaspidigi endale külla kutsuda.

Mari-Liis Pintson

POSTIMEES

Võru gümnaasiumi 11. klassis õppivad Stefani Vissel (vasakul) ja Keithi Lepla pidid lisaks Shakespeare'i tsitaatide tundmisele orienteeruma ka Hugo Treffneri gümnaasiumi majas. Foto:Kristjan Teedema